Móda

Ako si vybrať cestovnú batožinu

Zdá sa, že čím viac napredujeme vďaka vývoju vedy a techniky, tým viac naše batožiny rastú a stávajú sa ťažším. Voľakedy, v dávnych časoch to mali pútnici neporovnateľne ľahšie: na svoje cesty si zobrali len svoju palicu na vandrovku a batôžtek upevnený na palicu. Dnes však žijeme v zajatí čo najväčšieho komfortu, a to nielen doma, ale aj na svojich cestách.

 

Najradšej by sme sa všade obklopili tou „nevyhnutnou“ základnou výbavou, ktorá nám pocit sviežosti, blahobytu, celosti a príjemnej existencie zabezpečuje na každom kroku. Bez ohľadu na to, či vyrazíme autom, vlakom, na bicykli alebo peši, radi máme poruke tie „nevyhnutné veci“. Pre niekoho je to len hŕstka vecí, pre iných celý šatník plus celý rad nástrojov pre všetky možné poveternostné podmienky a nepredvídané udalosti.

 

Ako si teda vybrať batožinu s veľkým B? Ako ju neprehliadnuť? Najlepšou voľbou je, ak si napíšeme zoznam naj – kritérií a zariadime sa podľa toho. Ak nemáme ďaleko od športu, pokojne si môžeme stavať na športové „kúsky“, a môžeme si vyberať z niekoľkých aj nami obľúbených značiek, ak nám ide o klasický, konzervatívnejší vzhľad, ktorý nás nikde nesklame, vyberme si batožinu, ktorá je na výzor decentná, neutrálna, variabilná a bez problémov využiteľná na viac príležitostí. Nie je na škodu vybrať si batožinu podľa nášho účelu, teda podľa našich predstáv, ako a kam ju plánujeme najviac použiť: či do mesta, na hory, do lesa, na rybačku, na pláž, alebo na presun z jedného konca republiky na druhú, či ešte ďalej.. Od tých vecí sa potom odvíja jej veľkosť, forma, prevedenie, jednoduchá línia či zložitejší design. Určite rozhodne aj cena, aj kvalita, ktorú za ňu dostanete, možno vyberiete podľa farby, či veľkosti.

 

Ak cestujete lietadlom, skontrolujte si povolené parametre, ak často túlate po mestách a ste prechádzkový typ, zaobstarajte si niečo, čo odľahčí váš chrbát, a svoj „domček“ si ťahajte za sebou. A keď ste minimalista, vyberte si typy s čo najrafinovanejším úložným riešením, aby ste mali pocit, že ste sa do sveta vybrali bez všelijakých záťaží, čo najslobodnejšie. Po inej batožine siahnete pripravujúc sa na obchodnú alebo služobnú cestu, inú si zvolíte na dobrodružný výlet s kamarátmi či rodinou. Nech je už akokoľvek, je dôležité, aby bola praktická, pohodlná a Vaša! Dobrá rada na záver, spravte si zoznam 3- 5 najdôležitejších kritérií a hodnocujte! Tá vysnívaná batožina vás bezpochybne nájde! A keďže do sveta všetci vyrazíme každý s inými plánmi, očakávaniami a predstavami, je paleta batožín dosť pestrá a dostačujúca na to, aby každý prišiel na svoje.

Mohlo by Vás zaujímať